KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14313403
nr 1431 3403
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, Signerad 2005, ros. Olja på duk, 23x32, yttermått inklusive ram: 31x40 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 15 november 2021
kl 18:49:30
15/11 16:08:03
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson